Jako że niemal cały kwiecień przemilczałem, powracając do blogowania przedwczorajszym komentarzem do bieżących wydarzeń we wpisie Nie udawajmy, że istniejemy gdzie indziej, przydałaby się odrobina zorganizowania tego, co zrobiłem i zaprezentowania wyników. Wpis podzielony został na trzy części, z czego dwie pierwsze łączą się ze sobą i są stricte techniczne. Ostatnia część to prywata, ale niezwykła i z gorącą prośbą, więc bardzo proszę jej sobie nie odpuszczać (:
Hadret’s.Blog@Rootnode
Tak, nie udało mi się uniknąć pewnych perturbacji przy przenosinach. Niemal po samym przeniesieniu danych natknąłem się na awarie sprzętu i przerwy w działaniu. To jednak nie wpłynęło na moją opinię — jestem bardzo zadowolony. Dla użytkowników Linuksa, w moim odczuciu, nie ma w tej chwili lepszego konta shell od Rootnode. Szczerze polecam i nie omieszkam informować na bieżąco o moich wrażeniach odnośnie tego hostingu. Przy okazji chciałbym podziękować Bytowi za rozwianie wszelkich moich wątpliwości — dzięki! (:
Hadret’s Debian PPA
Ładny kawałek czasu temu, w poprzednim wpisie organizacyjnym, wspomniałem o pomyśle stworzenia własnego, nieoficjalnego repozytorium. Dzisiaj mogę napisać, że repozytorium jest już w zasadzie gotowe i na dniach powinienem je upublicznić. Wiąże się to, rzecz jasna, ściśle z poprzednim akapitem (:
Czego plus minus można się spodziewać po tym repozytorium? Przede wszystkim ryzyka w użytkowaniu. Jeśli jednak komuś ryzyko nie przeszkadza, wszak wszystkie umieszczane tam pakiety są przeze mnie testowane przed publikacją, to będzie mógł tam znaleźć kilka interesujących pakietów dla, zazwyczaj, dwóch architektur: amd64 oraz i386. Kolejność nie jest przypadkowa, gdyż nie ukrywam, że jako użytkownik tej pierwszej z wymienionych, to ją będę faworyzował, dlatego należy mieć na uwadze, że nie wszystkie pakiety będą dostępne dla obydwu architektur (aczkolwiek będą dostępne również deb-src, więc każdy zainteresowany będzie mógł próbować budować pakiety na swojej własnej architekturze).
Teraz część najciekawsza, a mianowicie co tam będzie. Przede wszystkim na bieżąco patchowane Cairo, co użytkownicy monitorów LCD z całą pewnością docenią. Będzie można znaleźć również moje pakiety Pino oraz w czasie, kiedy będzie to wreszcie możliwe, Gwibbera (choć ten drugi prawdopodobnie trafi do oficjalnych repozytoriów w gałęzi experimental). Silniki GTK+ 2.x Murrine wersję z Gita (+ elementary-mod-themes, do czego zaraz wrócę) oraz Equinox (+ equinox-themes). Aby mieć użytek ze wspomnianych elementary-mod-themes potrzebny będzie zmodyfikowany Nautilus, dlatego w HB PPA swoje miejsce znalazł Nautilus-Elementary. Z innych ciekawostek, w repozytorium znajdą się light-themes, humanity-icon-theme, ubuntu-mono, covergloobus, gloobus-preview. Sporadycznie będą pojawiały się programy i/lub biblioteki w najnowszych wersjach, które będą znikały w momencie ich ukazania się w oficjalnych repozytoriach. Obecnie do tej ostatniej grupy zalicza się bareftp 0.3.2, swfdec0.8, notify-osd 0.9.29, midori 0.2.4+git20100420.
Osoby, które nie chcą czekać na oficjalną publikację i chcą pobawić się w beta-testerów repozytorium zapraszam na mojego mejla.
Hadret’s.Katie (;
W najnowszym, dzisiejszym, numerze tygodnika(?) Takie jest życie!, na stronach 34-35 można znaleźć… Kasię! Zgadza się, moja dziewczyna tym sposobem stała się gwiazdą, a ja, jako jej chłopak, mogę napawać się jej blaskiem. Jestem pewien, że gazeta dostępna jest w Twoim kiosku — nr 16! (:
Przy tej okazji zwracam się do wszystkich czytelników z prośbą o wypełnienie ankiety. Jest ona Kasi niezbędna ze względu na zadanie z jednych z naszych opcyjnych zajęć na specjalności lingwistyka kulturowa. Z góry bardzo dziękuję w mojej gwiazdy imieniu (: